Hodowla Z Todrykowa
JACK RUSSELL TERRIER

 

 DSC2403 cover

Przedstawiam krótki filmik odnośnie pracy – zabawy z psem na zabawkę - SZARPAK.

Na filmiku nasza 8-miesięczna FIGA – totalne perpetuum mobile. Jack russell nie do zatrzymania i zdaje się nie do opanowania ;)
U FIGI z racji jej nadpobudliwości pracuję wolno, stopniowo wprowadzam nowe umiejętności i koncentruję się wyłącznie na zabawie i skupianiu.
Z racji życia w stadzie FIGA ma dużo możliwości zabawy z psami, atrakcji przez, co muszę bardziej się starać, aby chciała bawić się ze mną bardziej niż z psami. Na filmiku przedstawiłam jak bawić się zabawką, jak zachęcać psa do szarpania, jak uczyć puszczania, przynoszenia (przez wymianę na inną zabawkę), koncentrację na sobie.

SZARPANIE – pożądane jest silne szarpanie i powarkiwanie, jednakże pies musi umieć puścić zabawkę na komendę
ODDAWANIE – uczymy oddawać zabawkę, nawet w szale, dając komendę zwalniającą – puść, oddaj, zostaw itp. Oddawanie początkowo nagradzamy natychmiast po puszczeniu z pyska zabawki, potem wydłużamy nagrodę za oddanie lub uczymy komendę kończącą trening (np. koniec, off, stop).
ZACHĘCANIE – psa można delikatnie odpychać, chwytać za boczki, uciekać z zabawką, ruszać nią;
NAGRADZANIE – pies musi w zabawie wygrywać, więc dajemy mu wygrać idąc w jego kierunku; PRZYNOSZENIE – Figa jeszcze nie przynosi zabawki tak chętnie jakbym chciała, więc oferuje jej drugi szarpak na wymianę. Potem stopniowo będę wymagać przynoszenia zabawki do ręki, pod nogę itp. Nagradzam następną zabawkę, jak jedną przyniesie do mnie; Przede wszystkim robię przerywniki na treningu i staram się skupić FIGĘ w siadzie.

Następnym etapem będzie rzut zabawki i zwolnienie na komendę. FIGA będzie musiała opanować się, żeby za nią nie pobiec. To wyrabia samokontrolę u psa. FIGA jeszcze tego nie opanowała i chyba jeszcze nie jest na to gotowa :)

Kontakt

    601 679 848
    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Brodnica, woj. Kuj.-Pom.

Hodowla ZKwP i FCI

Hodowla Z Todrykowa
JACK RUSSELL TERRIER