Hodowla Z Todrykowa
JACK RUSSELL TERRIER

Podsumowanie roku 2021 oraz plany na 2022

Ten rok był dla nas wyjątkowy i bardzo pracowity. Powitaliśmy na  świecie trzy mioty jack russell terrier.

szczeniaki

Ostatni miot naszej ukochanej suni Jawy Z Todrykowa zaowocował dwoma wspaniałymi szczeniakami - Rufusem oraz Rubi. Oba pieski trafiły do wyjątkowych domów, gdzie są oczkiem w głowie. Zadbane i zaopiekowane za co bardzo bardzo dziękujemy. Jawa dobrze zniosła ciąże i macierzyństwo - obecnie przeszła na zasłużoną emeryturę i mieszka u moich rodziców, gdzie jest królową. Bardzo jej to odpowiada, bo to charakterna dziewczyna - jak wszystkie jej dzieci.

rubi

rubi(1)

 

Rufus

rufus1

To ostatni jack russell terrier w naszej hodowli o sierści złamanej / szorstkiej. Nie będziemy już mieli potomstwa o włosie innym aniżeli włos gładki. Skupimy się tylko i wyłącznie na hodowaniu jack russell terrier gładkowłosy. Jawa przez lata była wprost idealną matką, świetnie rodziła, świetnie odhowywała szczenięta. Jest to bardzo duża zaleta suki hodowlanej. 

jawa

Z perspektywy czasu możemy ocenić, że dawała piękne szczenięta z różnymi reproduktorami. Potomstwo było wyrównane, ale niestety pewne cechy (wady) eksterieru definitywnie mocno były przekazywane. Niemniej jednak bardzo cenimy sobie mocne strony jej potomstwa - nietuzinkowy charakter (temperamentny jack ale bardzo przywiązany do człowieka) oraz ładne głowy, proste łapy, doskonała szata. Wśród Jawy potomstwa mamy bardzo wiele pięknych psów, także wystawowych i Championa Polski. Najważniejsze jednak, że sunia w zdrowiu doczeka sędziwych dni i dała nam niepowtarzalną Lunę Z Todrykowa - sunie po Bronco Bill Drapichrust.

 

Luna

Luna1

lisa luna

 Kolejne dwa mioty jack russell terrier tego roku doczekaliśmy się po naszych suczkach Fidze oraz Grecie. Prawie jednocześnie suczki urodziły szczenięta i  przez dwa miesiące nasz dom przepełniony był ośmioma szczeniakami jack russell terrier. Pod koniec listopada ostatni piesek pojechał do nowego domu. Nasz nowy reproduktor Loco Z Todrykowa świetnie się sprawdził w roli Taty.

Loco1

Mamy zdjęcia piesków w nowych domów, co nas bardzo cieszy. Wszystkie szczeniaki bardzo fajnie się zaadoptowały do nowych miejsc a ich właściciele wspaniale się nimi opiekują. Bardzo dziękujemy za taką opiekę i kontakt. To dla nas niezwykle ważne.

W roku 2021 dwa pieski wyjechały za granicę do fantastycznych domów. Kosztowało to nas trochę wysiłku, ale z relacji rodzin i psy i ludzie są bardzo szczęśliwi - warto było!

collage

W roku 2021 nasze stado powiększyło się o kolejnego przedstawiciela rasy australijski pies do bydła (Australian Cattle Dog). Do naszego stada dołączyła Lisa - Honey Dingo Dust o umaszczeniu rudym. Lisa jest wspaniałym przedstawicielem rasy. Dobrze odnalazła się w stadzie i jak na kotleta dużo rozrabia, gania i gryzie. Do tego jest w miarę ogarnięta jak na swój wiek, co pozwala mieć nadzieję, że będzie świetnym psem jak dorośnie.

Lisa docelowo będzie trenowała dogfrisbee i może doczekamy się po niej jakiś szczeniaków. Na razie są to plany na daleką przyszłość.

lisa

lisa

lisa

lisa

lisa

lisa

W roku 2021 braliśmy udział w zawodach dogfrisbee. Udało nam się wybrać na aż 5 zawodów. Byliśmy na dwóch zawodach z kategorii Dog Games: wiosennych i jesiennych, gdzie również brały udział nasz jack russell terrier Figa w konkurencji dystansowej oraz Frisgility. Jak na debiut poradziła sobie świetnie.

figa zawody

Na zawodach Latające Psy w Poznaniu, Gdyni oraz Warszawie startowaliśmy z naszym psem Wikingiem - australijskim psem do bydła. To był już nasz czwarty sezon startów w kategorii freestyle, ale tym razem przeszliśmy do konkurencji dla zawodowców - Level 2. Startowanie wśród zawodników o najwyższym poziomie, a do tego w bardzo wymagającej konkurencji jaką jest freestyle jest dla nas bardzo nobilitujące. Niektóre z zawodów poszły nam lepiej a inne nieco gorzej, ale ogólnie każdy start jest bardzo ważny i daje dużo doświadczenia. Mieliśmy okazję mierzyć się ze świetnymi zawodnikami, podziwiać ich i uczyć się od nich. Poza tym uczestnictwo w zawodach pomaga stworzyć rutynę startową, daje pewność psu, a zawodnikowi doświadczenie. To jest nie do przecenienia, nawet jeśli zajęte miejsca nie są imponujące. 

Wiking mimo słabej formy w roku 2021 radził sobie dobrze, był zaangażowany i skupiony. Startowaliśmy też w konkurencjach dystansowych oraz frisgility, co daje nam ogromną frajdę.

zawody2

zdjecie zawody

 

W roku 2022 mamy plany hodowlane. Nasze suczki gładkowłose powinny mieć mioty jack russell terrier, jednakże będzie to druga połowa 2022 roku. Będą to mioty gładkowłose. Chętni na szczeniaka jack russell terrier z naszej hodowli zapraszamy do zapisania się na listę oczekujących.  W momencie potwierdzenia zapowiadanego miotu wyślemy do Państwa wiadomości mailowe. Obie suczki Figa i Greta miały już szczenięta i warto zobaczyć w galerii miotów jakie potomstwo dają te sunie. Z charakteru to bardzo przytulaśne, posłuszne ale temperamentne jack russell terriery. Polecamy dla aktywnych domów.

szczeniak1

 

W roku 2022 planujemy również wziąć udział w zawodach dogfrisbee z serii Dog Games oraz Latające Psy. Rok 2022 będzie nie lada gratką dla fanów i zawodników tego sportu ponieważ w Poznaniu w połowie września 2022 odbędą się finały mistrzostw świata w dogfrisbee. Dla zawodników tego sportu oznacza to wydarzenie podobnej rangi jak organizacja olimpiady. Zacieramy rączki.

zawody1

 

W roku 2022 mamy w planach dużo treningów z psami oraz kilka zawodów oraz niezliczoną masę spacerów.

spaceryCollage

 

Zapraszamy do śledzenia nas na Facebook oraz Instagramie.

ostatnie zdjęcie w poscie

Kontakt

    601 679 848
    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Brodnica, woj. Kuj.-Pom.

Hodowla ZKwP i FCI

Hodowla Z Todrykowa
JACK RUSSELL TERRIER