Hodowla Z Todrykowa
JACK RUSSELL TERRIER

Newsy z Todrykowa

 

Nowiny – Figa suczką hodowlaną, Wiking zdrowy!

Spieszymy z informacją, że wraz z końcem wakacji nasza filigranowa Figa czyli NOSTALGIA NANDA Thidalium zdobyła uprawienia hodowlane.

figaWysawa (1)
Poniżej wyniki wystaw:

Krajowa Wystwa Psów Rasowych Szczytno – 2017-07-02 sędzia Aleksandr Shishkin ocena doskonała, lokata 2/2

Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych Warszawa -2017-07-08 sędzia Krzysztof Czechowski ocena bardzo dobra, bez lokaty

Krajowa Toruńska Wystwa Psów Rasowych Golub-Dobrzyń – 2017-08-15 sędzia Jarosław Grunt ocena doskonała, lokata 1/1

figaWysawa (2)

Figa na wystawach prezentowała się dzielnie, mogłaby lepiej pokazać się w ruchu, ale jesteśmy zadowoleni, że ten wulkan energii udało się utemperować do obecnego poziomu 

Suczka ma niesamowite pokłady energii, zajęło mi trochę sprowadzenie jej do postawy akceptowalnej na wystawie. To zdecydowanie nie jest egzemplarz wystawowy i też nie dlatego zdecydowaliśmy się, aby dołączyła do naszego stadka. Atmosfera, założenia i ogólne zasady, jakimi rządzą się wystawy są poza moją sferą zainteresowań. Nie ukrywam, że jeżdżę, by zdobyć uprawnienia hodowlane, a nie bo lubię. Cieszę się tym bardziej, że w tak krótkim czasie zarówna Figa jak i ja zaliczyłyśmy niezbędne oceny wystawowe do wyrobienia suczce uprawnień hodowlanych. Figa oficjalnie i zgodnie z wymogami Związku Kynologicznego w Polsce będzie mogła mieć rasowe potomstwo �

Natomiast nasz największy psi towarzysz Wiking – JEST ZDROWY!!!! Pan Wiking Woodland Legend Estimado został prześwietlony w kierunku sprawdzenia stanu stawów oraz kręgosłupa w odcinku l-s. Ortopeda ocenił biodra, kolana i łokcie oraz kręgosłup na wzorowe, bez żadnych zmian�� Bardzo nas cieszy, że zdrowie naszego 2,5 latka zostało oficjalnie potwierdzone i może spokojnie trenować frisbee. Napawa nas to niesamowitym optymizmem. Ryju (domowa ksywka Wikusia) zaciesza, a w nagrodę dostał nową zebrę, którą z miejsca pokochał zabójczą miłością.

Wiking

Badanie zostało wykonane w Klinice Weterynaryjnej przy ul. Kościuszki w Toruniu a zdjęcia RTG opiniował ortopeda dr Tomasz Rykaczewski. Gdyby były jakiekolwiek wątpliwości odnośnie stanu któregokolwiek z prześwietlonych stawów, zdecydowalibyśmy się na dalsze konsultacje. Stawy są jednak wręcz idealne, co jest dla nas najistotniejsze.

Obie nowiny niezmiernie nas cieszą – teraz spokojnie czekamy na podwójne rozwiązanie w Todrykowie. �

Kontakt

    601 679 848
    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Brodnica, woj. Kuj.-Pom.

Hodowla ZKwP i FCI

Hodowla Z Todrykowa
JACK RUSSELL TERRIER