Hodowla Z Todrykowa
JACK RUSSELL TERRIER

Lato w hodowli z Todrykowa

Lato w pełni a w Todrykowie dużo się dzieje. Na początku czerwca uczestniczyliśmy w zlocie z okazji 15-lecia hodowli Drapichrust. Było to miłe spotkanie właścicieli jack russell terrier z hodowli drapichrust - ale nie tylko.
Naszej wieloletniej hodowczyni, skarbnicy wiedzy oraz osobistej przyjaciółce bardzo dziękujemy za udział oraz organizację tego wydarzenia. Były chwile wzruszenia, tort i ognisko oraz dużo uśmiechu i pogadanek na tematy najważniejsze czyli psy.

Przez całe wakacje nasze psiaki czynnie korzystają z letniej aury. Dużo spacerujemy i jeździmy rowerem. Większość psiaków z naszego stada to wyśmienici pływacy i wręcz maniaccy wody. Przoduje Jawa oraz Gringo :)
Niebawem specjalna notka odnośnie zabierania psa na rower, organizacji wyprawy oraz nauki obycia z rowerem. W tym sezonie zadbaliśmy o kosz rowerowy, który pozwala nam zabierać psa na dalsze trasy rowerowe.
Również od tego sezonu używamy pasa oraz szelek zaprzęgowych firmy Sali http://www.sali.pl/. Świetnie się sprawdzają póki co i są wytrzymałe. Nie łatwo jest prowadzić stadko 5 dorosły jacków, ale dzięki szelkom i pasowi stało się to o wiele prostsze. Dzięki nowemu ekwipunkowi zaczęliśmy troszkę więcej chodzić oraz biegać.

Do stada dołączyła też nowa psia duszyczka Figa (Nostalgia - Nanda Thidalium) - córeczka naszego Billa, która jest bardzo rezolutna i dzielna. Poświęcimy jej osobną notkę kiedy już podrośnie i wymieni ostre ząbki na stałe.

Ostatniej soboty tj 9 lipca 2016 byliśmy na Międzynarodowej Wystawie Psów w Warszawie CACIB Warszawa 2016 wraz z Grumpy Gringo Drapichrust. Pies pięknie się pokazał, ale sędzia Astrid Lundava (EST) pomimo pięknego opisu i oceny doskonałej nie umieściła naszego Gringo na żadnej lokacie. Ostatecznie był on 5/9 psów. Wystawa była bardzo oblężona psami rasy jack russell terrier. Pogłowie jest niewyrównane, a typów psów coraz więcej. Nie jest to na pewno pożądane zjawisko, a wystawy niestety w żaden sposób tego nie eliminują.

Liczymy też na dwa kolejne mioty po Gringo - naszym gładkowłosym reproduktorze - jeden miot w naszej hodowli, a drugi w hodowli Z Herbu Podlasia. Suczka Gang Staff Je T'aime jest w końcówce ciąży, a ewentualnych zainteresowanych tym skojarzeniem zapraszam do kontaktu bezpośredniego Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do Pani Justyny Frąckiewicz.
Również nasz Billuś ponownie został ojcem szczeniąt w hodowli Thidalium, więcej szczegółów wkrótce.
Dodatkowo z końcem lipca będzie można spotkać nas na zawodach latających psów UpDog Challange w Sopocie (23-24 lipiec). Wszystkich serdecznie zapraszamy do odwiedzin zawodów, gdyż atmosfera jest wyjątkowa.
Wszelkie informacje o miotach będą pojawiały się na naszej stronie, jak tylko ciąże suk będą potwierdzone.

Kontakt

    601 679 848
    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Brodnica, woj. Kuj.-Pom.

Hodowla ZKwP i FCI

Hodowla Z Todrykowa
JACK RUSSELL TERRIER